Prvenstvo Evrope u plivanju

7.8.2018. Glazgov

Plivanje Glazgov logo

Naš plivač, Čaba Silađi, plasirao se u finale trke na 50 metara prsno na prvenstvu Evrope koje se održava u Glazgovu.  Čaba je sa vremenom 26,99 sekundi oborio državni rekord naše zemlje.

Naš plivač Velimir Stjepanović završio je takmičenje na Evropskom prvenstvu u Glazgovu, u disciplini 200 metara slobodnim stilom na sedmom mestu.

Posle prvih 50 metara bio je drugi, sa 73 stotinke zaostatka za Litvancem Danasom Rapsisom, da bi u drugih 50 otplivao nešto slabije i „ispao“ iz prva tri.

Srpska plivačica Anja Crevar nije uspela da se plasira u finale discipline 200 metara mešovitim stilom.

Mlada Pančevka je završila polufinalnu trku u vremenu 2:14,05 i tako okončala kao deveta u ukupnom plasmanu.

Vuk Čelić je plivao u prvoj kvalifikacionoj grupi na 800 metara slobodnim stilom i sa vremenom 7:56,58 završio trku na drugoj poziciji. Ovim vremenom je došao do državnog rekorda u olimpijskim bazenima i po prvi put u karijeri plivao ispod osam minuta, ali nije uspeo da nađe mesto u polufinalu.

Autor: kucaslavnihss