Danijela Zeljković predlaže

Uz zahvalnost Danijeli Zeljković, napominjemo da će većina ličnosti sa ovog spiska zauzeti mesto u rubrici KANDIDATI a neki i u samoj Kući slavnih. Svi oni koji ne budu u KUĆI SLAVNIH biće u rubrici ISTORIJA – ISTAKNUTE LIČNOSTI srpskog sporta sa opširnijim biografijama.

Atletika:

– Vera Nikolic (sampionka Evrope i bivsa svetska rekorderka)

– Milos Srejovic (sampion Evrope u troskoku)

– Olga Gere (srebrna na prvenstvu Evrope u skoku u vis)

– Biljana Petrovic (srebrna na prvenstvu Evrope u skoku u vis)

– Olivera Jevtic (srebrna na EP u maratonu, pobednica mnogih maratona)

– Emir Bekric (bronzani na SP, srebrni na EP na 400m prepone)

– Tatjana Jelaca (srebrna na EP u bacanju koplja)

– Asmir Kolasinac (bronzani na EP u otvorenom, zlatni na EP u dvorani u bacanju kugle)

– Slobodan Brankovic (zlatni na EP u dvorani na 400m)

– Mihail Dudas (bronznai na EP u dvorani u sedmoboju)

– Vladimir Milic (zlatni na EP u dvorani u bacanju kugle)

– Dragan Zdravkovic (zlatni na EP u dvorani na 3000m)

– Jovan Lazarevic (bronzani na EP u dvorani u bacanju kugle)

 

Kosarka:

– Nikola Plecas (srebrno na OI, Srbin iz Hrvatske)

– Jasmina Perazic (jedna od najboljih kosarkasica svog vremena, osvojila je medalje sa reprezentacijom na OI i EP, clan Zenske americke kuce slavnih

Kajak i kanu:

– Mirko Nisovic (Olimpijski sampion)

– Milan Janic (srebro na OI, visestruki sampion sveta)

– Natasa Janic (ne znam da li se racuna, nastuapala za Jugoslaviju na OI 2000)

– Ognjen Filipovic (Svetski sampion)

– Dragan Zoric (Svetski sampion)

– Bora Sibinkic (Svetski sampion)

– Milan Djenadic (Svetski sampion)

– Olivera Moldovan (medalje na seniorskim SP i EP)

– Nikolina Moldovan (medalje na seniorskim SP i EP)

– Nebojsa Grujic (svetski sampion)

– Marko Novakovic (svetski sampion)

 

Macevanje:

– Vera Jeftimijades

Fudbal:

– Jovana Damjanovic (Prva srpska fudbalerka i za sad jedina koja je osvojila Ligu sampiona)

Gimastika:

– Tereza Kocis (Srebrna na Svetskom prvenstvu)

– Mirjana Bilic (Zlatna na Evropskom prvenstvu)

– Pavel Opavski (trener)

– Milena Reljin (ritmicka gimnastika, 5. mesto na OI, nedostizno za bilo koju gimnasticarku sa Balkana i dan danas iako je proslo vise od 30 godina od tada)

Odbojka:

– Natasa Lukovic (prva zvezda nase odbojke)

– Milos Grbic (bronza na EP)

Tenis:

– Momcilo Tapavica (prvi Srbin osvajac olimpijske medalje)

– Jelena Dokic (nastupala za SCG u vreme kad je bila 4. teniserka sveta)

Plivanje:

– Velimir Stjepanovic (zlatni na EP)

– Ivan Lendjer (bronzani na EP u malim bazenima)

– Caba Siadji (bronzani na EP u malim bazenima)

Streljastvo:

– Desanka Pesut (zlatna na SP)

Tekvondo:

– Zoran Prerad (bronzani na SP, zlatni na EP)

– Zoran Krajcinovic (bronzani na SP, zlatni na EP)

– Vanja Babic (bronzani na SP, bronzani na EP)

Autor: kucaslavnihss

Podeli članak na

Prokomentariši

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>